بهینه سازی و استانداردسازی

بهینه سازی و استاندارد سازی طیف گسترده ای را از فرایندها تا محصولات دربرمیگیرد و همچنین شامل جنبه های مختلفی از کسب و کارها می شود ، از هوش تجاری گرفته تا علوم داده نظیر داده کاوی و بیگ دیتا ، از سیستم های رضایتمندی مشتری گرفته تا قیف فروش و  انواع روش های بازاریابی ، بنابراین عملا با دریایی روبرو هستیم از روش ها و نرم افزارها که کمک می کنند خروجی تلاش های مجموعه تجاری به مرور زمان بهتر شود ، در بخش وبلاگ نرم افزارها ، روش ها و دستورالعمل های مختلف در جنبه های مختلف کسب و کار معرفی و  تدریس و پیاده سازی آنها بررسی می شود که هر کدام به شکلی متفاوت می توانند باعث بهبود کسب و کار شما شوند . اما در اینجا بخشی از خدمات قابل ارائه را به اختصار معرفی می کنیم :

 

 

 

استانداردسازی :

بحث استانداردسازی کاربردهای بسیار متنوعی از کف کارخانه و مباحث ایزو گرفته تا فرایندهای درونی سازمان های خدمات محور و پروژه محور را در برمی گیرد ، در واقع استانداردسازی با این هدف انجام می شود که زمان آموزش پرسنل جدید کاهش یافته ، فرایندها قابل سنجش شده و نظرات شخصی و تاثیرات روحی پرسنل در نتیجه کار اثر کمتری داشته باشند ، به علاوه وقتی پرسنل بدانند که دقیقا باید چه گام هایی را طی کنند تا کاری انجام شود استرس کنتری را نیز متحمل می شوند و نظام ارزشیابی برای آنها قابل لمس تر خواهد شد . البته همیشه باید بخش هایی از ستاد را فارغ از استاندارد ها در جهت خلاقیت بیشتر تشویق کنیم و استانداردها را در انجا کمرنگ تر نموده تا نتایج بهتری را مشاهده کنیم مثل اتاق فکر و یا واحد R&D  که در ان خلاقیت و تفکرر واگرا حرف اول را میزند و می توان با اعمال ان در بعضی جوانب ضمن حفظ فرایند نتایج بهتری را شاهد باشیم . اما پیشنهاد ما برای استانداردسازی مربوط به کدام بخش ها هستند :

 

 1. صادرات خدمات فنی و مهندسی : 

یکی از دلایلی که بسیاری از پیمانکاران در این بخش شکست میخورند نداشتند ساختار سازمانی مناسب برای ان می باشد ، فرایندها ، دستورالعمل ها  و حتی اسناد گاها انطباق لازم با شرایط مورد نیاز برای کار در خارج از کشور را ندارند ، از طرفی زمان  در دسترس از زمان اعلان مناقصه تا مرحله اجرای مناقصه معمولا بسیار کوتاه و کمتر از یکماه می باشد بنابراین اگر ساختار چابکی برای تصمیم گیری های لازم در این حوزه از قبل طراحی نشده باشد امکان رسیدن به مناقصات عملا با ساختارهای بروکراتیک معمول وجود ندارد.

 

2. مدیریت پروژه (سازمانی و کارگاهی)

حوزه دیگری نیز که استاندارد سازی می تواند مفید باشد ، حوزه مدیریت پروژه چه در سطح سازمان و چه در سطح کف کارگاه می باشد که می توان با راه اندازی دفتر PMO قدرتمند،اجرای آن را ساده تر و نظام مند تر نمود ، یکی از ایرادهایی که نیروهای جدیدالورود در کنترل پروزه دارند اینست که نمی دانند باید از کجا شروع کنند چه فرم هایی لازمم است و چگونه باید پر و محاسبه شوند ، کنترل چه ایتم هایی ضروری است! که همین عامل معمولا باعث می شود انواع وزن ها تعریف شوند و پس از اعمال انواع پیشرفت ها کنترل شوند که شاید ماهیت پروژه هیچ نیازی به تعریف انها نداشته باشد .

 

بهینه سازی : 

بهینه سازی یکی دیگر از مباحث بسیار پرکاربرد در حوزه ، خدمات ، صنایع و پروژه ها می باشد :

مواردی همچون بالانس خط ، زمانسنجی و کارسنجی در تولید و برنامه ریزی RCPSP در پروژه ها تا بهبود تصمیم گیری های مدیریتی با ابزارهای هوش تجاری نظیر Power BI ،EXcel،SSRS  و … در این حوزه قرار می گیرند . نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که گرچه ممکن است یک دشبورد یا گزارش با گرافیک بالا بسیار زیبا باشد اما مهم این است که چه کارکردی خواهد داشت و باید متناسب با نیاز و بودجه از ابزار متناسب با آن استفاده کرد به عنوان مثال استفاده از (SSRS(SQL Reporting Services و MDX برای ساخت گزارش های مدیریتی یک شرکت با 5 نفر پرسنل اتلاف منابع و زمان است ، هر چقدر که نتیجه زیبا هم باشد ! استفاده از اکسل و Power bi انتخاب بهتری است .

 

حساب شده شروع کنید!